• tel. 531-917-125 pn-pt 10:00 do 16:00

Prodibio Start Up NANO BioDigest Stop Ammo Start

PRODIBIO-Start-Up-Nano-2-ampulki.jpg
  • nowość
Dostępność: na wyczerpaniu
Wysyłka w: 48 godzin
Cena: 13,00 zł 13.00
ilość szt.
dodaj do przechowalni
Ocena: 5
Producent: Prodibio
Kod produktu: 308_20210521105120
Pin It

Opis

Prodibio Start Up 2 ampułki

Bakterie startowe BioDigest + preparat usuwający amoniak Stop Ammo

PRODIBIO Start Up to bakterie nitryfikacyjne oraz środek do usuwania amoniaku zapewniające szybki i bezproblemowy start zbiornika.

W skład zestawu (2 ampułek) Prodibio Start Up wchodzą:

  • 1x ampułka Prodibio BioDigest
  • 1x ampułka Prodibio Stop Ammo

CHARAKTERYSTYKA:

BioDigest to preparat mający za zadanie unormowanie filtracji biologicznej oraz oczyszczanie zbiornika w naturalny sposób poprzez neutralizację odpadów organicznych za pomocą 9 szczepów bakterii heterotroficznych. Szczepy bakterii zostały dobrane w taki sposób by wzajemnie się uzupełniały. Ich zadaniem jest czyszczeniem podłoża oraz filtrów, redukując związki azotu i fosforu. Dzięki przetworzeniu amoniaku, który jest jednym z głównych powodów powstawania glonów, w mniej toksyczne azotyny, a później azotany pobierane przez rośliny, zmniejsza do minimum ryzyko wystąpienia glonów w pierwszych tygodniach funkcjonowania akwarium. Polecamy szczególnie przy nowo zakładanych zbiornikach. Zapobiegają także nadmiernemu rozrostowi alg oraz bakterii patogennych, co pozwala utrzymywać wodę w odpowiedniej czystości i zmniejszać ryzyko wystąpienia chorób.

Stop Ammo to preparat stworzony z ekstraktów roślin pustynnych, które rozwinęły specjalny system molekularny – związki glikolowe. Ich główną właściwością jest zdolność eliminowania azotu z amoniaku. System ten przechowuje toksyny w nieszkodliwej i nietoksycznej formie, a następnie przekształca je w pożywienie pod postacią aminokwasów i protein. Aby umożliwić wykorzystanie preparatu w akwarystyce, należy najpierw usunąć z nich saponiny (cząsteczki uszkadzające płetwy skrzelowe ryb).

Podsumowując główną zaletą stosowania Stop Ammo jest eliminacja z wody amoniaku i ograniczenie produkcji azotynów w nowo założonych akwariach, w zbiornikach przeznaczonych do rozmnażania ryb oraz w wodzie używanej do transportu ryb. Można w ten sposób uniknąć stresowania ryb i ich zatrucia.

Dawkowanie:

• BioDigest: 1 ampułka na 120 - 1000 litrów

• przeciętna dawka: raz na 15 dni

• gdy akwarium jest bardzo zanieczyszczone: raz w tygodniu

• Stop Ammo: przy starcie akwarium: 1 ampułka na 60 litrów wody

• wzrost poziom azotanów: 1 ampułka na 30 litrów (aby podjąć środki zapobiegawcze i zredukować ich ilość)

• przed użyciem wstrząsnąć każda ampułkę tak, aby bakterie skoncentrowane w końcówkach ampułki, znalazły się w zawiesinie

Opinie o produkcie (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl