• tel. 531-917-125 pn-pt 10:00 do 16:00

Seachem Acid Buffer 600g reguluje pH nie zawiera fosforanów

s-l1600.jpg
  • nowość
Dostępność: na wyczerpaniu
Wysyłka w: 48 godzin
Cena: 69,50 zł 69.50
ilość szt.
dodaj do przechowalni
Ocena: 3
Producent: Seachem
Kod produktu: B362-97715_20200605151536

Opis

Seachem Acid Buffer 600g

  • Reguluje pH na poziomie 5.0-8.0
  • Przekształca KH na CO2
  • Nie zawiera fosforanów

Acid Buffer jest roztwórem buforowym niezawierającym fosforanów, przeznaczonym do obniżania odczynu. Można go stosować razem z Alkaline Buffer. Oba preparaty przeznaczone są dla akwariów roślinnych lub zbiorników z bardzo twardą wodą, w których bufory fosforanowe mogą przyspieszać wzrost niepożądanych glonów lub wywoływać zmętnienie wody. Acid Buffer obniża odczyn, a stosowany z Alkaline Buffer zachowuje zdolność buforową w przedziale 5,0 – 8,0. Obniżając wartość pH, Acid Buffer powoduje rozkład soli wywołujących twardość węglanową i wydzielanie przyswajanego dla roślin dwutlenku węgla. Może być także stosowany do obniżania odczynu słonej wody.

Najważniejszą cechą, odróżniającą Acid Buffer od innych podobnych produktów, jest brak fosforanów. Dlatego polecany jest do stosowania w akwariach roślinnych, gdzie nadmiar fosforanów mógłby przyspieszać wzrost niepożądanych glonów.

W celu obniżenia odczynu, stosować codziennie ¼ łyżeczki od herbaty (2g) preparatu na każde 80l wody w zbiorniku, aż do uzyskania pożądanego odczynu (ta ilość Acid Buffer obniża zasadowość o około 0,2meq/l, czyli 0,6dKH). Jeśli woda jest twarda lub ma wysoką zasadowość, można użyć większej ilości preparatu.

W celu stopniowej korekty odczynu albo w przypadku, gdy woda jest miękka lub niedostatecznie zbuforowana, zaleca się stosowanie Acid Buffer i Alkaline Bufer. W tym przypadku wskazane jest korzystanie z zamieszczonej niżej tabeli referencyjnej. Znajdujące się w niej wartości dotyczą wody oczyszczonej w filtrze RO lub RO/DI. W wypadku wody wodociągowej, może istnieć konieczność skorygowania stosunku obu buforów.

Najpierw należy dobrać ilość Alkaline Buffer do objętości wody, w zależności od wartości KH, jaką chcemy uzyskać. Następnie dzielimy wyliczoną ilość przez współczynnik ze środkowej kolumny, uzyskując w ten sposób wymaganą masę Acid Buffer.

Aby uzyskać docelowy odczyn, należy skorzystać z podanych niżej wartości:

Acid Buffer do Alkaline Buffer

  • 1 do 1,0 = odczyn: 6,0 pH
  • 1 do 1,3 = odczyn: 6,5 pH
  • 1 do 2,0 = odczyn: 7,0 pH
  • 1 do 2,5 = odczyn: 7,5 pH
  • 1 do 4,0 = odczyn: 8,0 pH

Opinie o produkcie (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl