• tel. 531-917-125 pn-pt 10:00 do 16:00

Aqua-Trend CAT200-DC awaryjny wyłącznik pompy/elektrozaworu

Dostępność: na wyczerpaniu
Wysyłka w: 48 godzin
Cena: 289,00 zł 289.00
ilość szt.

towar niedostępny

dodaj do przechowalni
Ocena: 0
Producent: Aqua Trend
Kod produktu: 96_20220420112650
Pin It

Opis

AQUA-TREND CAT-200DC to urządzenie przeznaczone do zastosowania w akwarystyce i służy do nadzorowania pracy pompy lub elektrozaworu zasilanych prądem stałym 24VDC.  Urządzenie ma za zadanie wyłączyć nadzorowaną przez nie pompę lub elektrozawór po zadziałaniu detekcyjnego czujnika poziomu cieczy (po wykryciu przekroczenia określonego poziomu cieczy).

Pompa lub elektrozawór których praca ma być nadzorowana przez CAT-200DC są podłączone bezpośrednio do niego wykorzystując doprowadzone do niego zasilanie. W przypadku wykorzystywania CAT-200DC do współpracy z pompami DC, należy wykorzystać fabryczny zasilacz pompy, natomiast wykorzystując CAT-200DC do współpracy z elektrozaworem należy użyć zasilacza dołączonego do zestawu.

 

ZASTOSOWANIE:

Urządzenie CAT-200DC może być wykorzystywane na bardzo wiele sposobów, poniżej opisano trzy najbardziej typowe zastosowania.

  1. Kontrola elektrozaworu w procesie „zbierania” wody RO ( z filtra odwróconej osmozy). W tym zastosowaniu urządzenie nadzoruje pracę elektrozaworu otwierającego dopływ wody do filtra RO. Czujnik detekcji wody zainstalowany jest na ścianie zbiornika (na zewnątrz) do którego „zbierana” jest woda RO, na wysokości odpowiadającej maksymalnemu poziomowi do którego zbiornik ma zostać napełniony. W tym zastosowaniu urządzenie wyłączy elektrozawór po zadziałaniu czujnika detekcyjnego, przerywając tym samym napełnianie zbiornika. Zadziałanie czujnika spowoduje także uruchomienie alarmu akustycznego i optycznego. Zastosowanie to zostało przedstawione na poniższym rysunku.
  1. Kontrola pracy odpieniacza białek. W tym zastosowaniu urządzenie nadzoruje pracę pompy odpieniacza, zabezpieczając go przed przelaniem. Czujnik detekcyjny zainstalowany jest na kubku odpieniacza (na zewnątrz) na wysokości wyznaczającej maksymalny poziom urobku. W tym zastosowaniu czujnik wykryje podnoszący się poziom urobku w kubku odpieniacza i wyłączy pompę nie dopuszczając do jego przelania i zanieczyszczenia wody w akwarium. W tym zastosowaniu przydatną funkcjonalnością urządzenia CAT-200DC jest opóźnienie załączenia pompy. Każde ponowne włączenie zasilania powoduje około 5 minutowe opóźnienie w załączeniu pompy odpieniacza białek, w większości systemów akwarystycznych jest to czas potrzebny na ustabilizowanie się poziomów wody.
  1. Kontrola poziomu wody w akwarium. W tym zastosowaniu urządzenie CAT-200DC  zabezpiecza pompę obiegową w akwarium w sytuacji niedrożności rury spływowej. Czujnik detekcji cieczy zainstalowany na zewnętrznej stronie szyby akwarium, tuż przy jego górnej krawędzi, po wykryciu zbyt wysokiego poziomu wody, zainicjuje wyłączenie zasilania pompy obiegowej DC przez urządzenie CAT-200DC  i uchroni system przed przepełnieniem.

 

Zawartość opakowania:

- urządzenie CAT-200DC wraz z czujnikiem detekcyjnym

uchwyt czujnika detekcyjnego do powierzchni płaskich

- uchwyt czujnika detekcyjnego do powierzchni obłych

- przewód połączeniowy pomiędzy  CAT-200DC – sterownik pompy DC (wtyk – wtyk)

- taśmę dwustronną do instalacji czujnika detekcyjnego

- opaski zaciskowe do instalacji czujnika detekcyjnego do powierzchni obłych x10

- instrukcję obsługi

 

Dane techniczne :

- napięcie zasilania 24VDC

- maksymalne obciążenie złącza wyjściowego 24VDC 3A

- elektrozawór 24VDC 500mA

- waga 95g

- wymiary : 110x57x27mm

- zdolność detekcji czujnika 1-14mm

- stopień ochrony: IP30

 Urządzenie CAT200-DC objęte jest gwarancją 24 miesiące

Opinie o produkcie (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl